"Enter"a basıp içeriğe geçin

Alef Dizisinden Bir İlk Galası Sanal Yapıldı! Dizi Yayında!

BluTV ve FX ortak yapımı Alef dizisinin galası dün akşam koronavirüs nedeniyle internet üzerinden sanal bir şekilde yapıldı. Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in bulunduğu yeni mistik polisiye dizisi Alef’in dün akşam galası sanal yapıldı.
Dizi Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyacak. Dizi serüvenine İstanbul Boğazı’nda bulunan bir cesetle başlayacak. Başka cinayetlerin çözülme hikayesiyle devam edecek dizi, mistik bir polisiye türünde izleyicisiyle buluşacak.
Alef dizisi ilk bölümü ile dün akşam izlenime sunuldu. Tanıtımları ile dikkat çeken dizinin yönetmen koltuğunda Saraybosna’nın Kalbi Ödülü ‘Kız Kardeşler’ filmi ile en iyi yönetmen ödülünü alan Emin Alper oturuyor.
The Translator, Where Is My Brother, The Palm gibi kısa filmleriyle tanınan senarist Emre Kayış dizinin senaryosunu kaleme alıyor.
Mistik polisiye türündeki Türk yapımı internet dizisi, FX ve BluTV ortaklığında yayınlanıyor.
Dizide “Her sır sahibini yakar.” cümlesi vurgulanırken Kenan İmirzalıoğlu Kemal karakterini, Ahmet Mümtaz Taylan Settar karakterini canlandırıyor. Ezel dizisinde Ezel Bayraktar, Deli Yürek dizisinde Yusuf Miroğlu karakteriyle akıllara kazınan Kenan İmirzalıoğlu yeni dizisi Alef ile seyirci karşısına çıkıyor.
BluTV, Bozkır, Bartu Ben ve 7Yüz gibi popüler dizileri ile sık sık gündeme gelirken yıldız oyuncu kadrolu yeni dizisi Alef ile yeniden gündeme oturdu.
BluTV ve FX ortak yapımı Alef dizisinin konusu ise şöyle: Hırslı bir dedektif olan Kemal ile deneyimli ortağı Settar, İstanbul Boğazı’nda bulunan bir cesedi araştırmakla vazifelendirilir. Kemal ile Settar, İstanbul Boğazı’nda bulunan ceset ile ilgilenirken, birbirinin ardı sıra cinayetler ortaya çıkmaya başlar. İşlenen bu esrarengiz cinayetleri çözmeye çalışan Kemal ve Settar’a, bir üniversitede öğretim görevliliği yapan Yaşar da yardım eder. Yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesinin açığa çıkmasını sağlayacak olan Kemal, Settar ve Yaşar üçlüsü işlenen cinayetlerle ilgili araştırmalarını sürdürdükçe sır perdesini aralayacaklardır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir