"Enter"a basıp içeriğe geçin

Banka çalışma saatleri! Bankalar saat kaçta açılıyor ve kapanıyor: KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

Ülkemizde, Uygulamaları Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB tarafından düzenlenmektedir. KOSGEBUygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, toplumdaki bireylerin girişimcilik ruhunu güçlendirmek, toplumdaki girişimcilik kültürünü artırmak ve girişimcilerin girişimlerinde başarılı olabilmelerini sağlamak amacı ile onları iş planı çerçevesinde işletmelerini kurmalarına yönlendirmek amacı ile düzenlenen eğitimlerdir. Aldıkları bu eğitim sonunda da girişimci adaylarının kendi iş fikirleri çerçevesinde başarılı bir iş planı geliştirme ve uygulama bilgi, beceri ve deneyim kazanmaları hedeflenir.

Girişimcilik destek programından yararlanmak isteyen girişimcilerin öncelikli olarak KOSGEB Uygulamaları Girişimcilik Eğitimleri ’ne katılmaları ve programı başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmaları gerekmektedir. KOSGEB bu çerçevede Türkiye genelinde çeşitli illerde eğitim programları düzenlemektedir. KOSGEB’in resmi web sitesinde Türkiye genelinde düzenlenen kurs listelerine erişebilirsiniz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerikapsamında dört ana modülden oluşan toplamda yetmiş (70) saatlik ders ve atölye çalışmaları yapılmaktadır.

İlk modülde girişimcilik özelliklerini sorgulayan girişimciler, iş fikirlerini geliştirerek yaratıcı egzersiz uygulamaları gerçekleştirirler.

İkinci modülde Pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı ve finansal plan geliştirmeleri ile iş planının kavramını öğrenirlerken aynı zaman iş planı öğelerini tanıma ve uygulama fırsatını yakalarlar.

Üçüncü modülde, ikinci modülde öğrendikleri iş planı öğelerini pekiştirmeye yönelik atölye çalışmaları yürütürler. Böylelikle kendi iş planı öğelerini da daha sağlıklı geliştirme imkanını yakalarlar.

Dördüncü modülde ise iş planının yazılarak sunumunda dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirilirler. Çünkü bir iş planını hazırlamak kadar onu sunmak ve karşılarındakini ikna etmek de bir o kadar önemlidir. Girişimcilik Eğitimlerinde sınıf içi verimliliği artırmak amaçlı en fazla otuz (30) katılımcı kabul edilir. Eğitime %80 oranında katılım sağlayan katılımcılar ise sertifika almaya hak kazanırlar. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden herhangi bir ücret talep edilmez.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.