"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bankada unutulan para nasıl sorgulanır? Bankada unutulan parayı çekme

Uzun yıllar önce sizin ya da yakınınız tarafından yatırılan paraları unutmuş olabilirsiniz. Hesap işletim ücretlerinin her geçen gün daha da artış göstermesi nedeniyle unuttuğunuz paralar yüzünden yüzlerce hatta binlerce lira bankalara ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebepten dolayı eğer bankalarda unuttuğunuz 1 lira bile var ise, o parayı çekmeniz sizin için en doğru hamle olacaktır.

Unuttuğunuz paranın farklı bir şekilde yansıması ve ardından da genel olarak hesap işletim ücretine neden olması, sizleri de büyük sıkıntılara sokabilir. Bu durumdan dolayı herkesin de genel olarak dikkatli davranması gerekmektedir. Dikkat isteyen hesap işletim ücretleri size çok yüksek oranlara mal olabilir. Bu sebepten dolayı da hesaplarınızı ya da yakınlarınızın hesaplarını incelemenizde fayda var.

UNUTULAN PARAYI NASIL SORGULARIM?

Yeni çıkarılan bir yasa ile birlikte, bankada unutulan paraların devletin kasasına aktarılmasına karar verildi. Bu sebepten dolayı da herkesin hesaplarını kontrol edebilmesi için farklı bir sistem geliştirildi. Bu yeni sisteme giriş yaparak, kısa bir süre içinde birbirinden farklı adımlar atabiliyor ve aynı zamanda da ücretlerinin hangi bankada ve hangi hesapta olduğunu gözlemleyebiliyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak bu sistem sayesinde ücretlerinizi de tahsil edebiliyorsunuz.

Yeni oluşturulan sisteme TMSF üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylelikle 10 yıldan uzun süre işlem yapılmamış bir hesabınız var ise buradan öğrenebilir ve ilgili banka ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir