"Enter"a basıp içeriğe geçin

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

Evlilik Kredisi

Evilik kredisi alma şartları,evlilik kredisi nasıl alınır, 2016 evlilik kredisi başvurusu,evlilik kredisi veren bankalar ile alakalı bilgilere ulaşmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Vatandaşlarımızın sosyal yaşam standartlarını daha iyi hale getirebilmek için devlet eliyle birçok imkân sunulmaktadır. Bakanlıklar bünyesinde yapılan çalışmalar doğrultusunda birçok yenilik ortaya konulmaktadır. Son yıllarda sosyal yaşam standartlarını düzenleme adına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca devlet destekli evlilik kredisi ortaya atılmıştır. Buna göre bakanlığın belirlemiş olduğu şartlar dâhilinde evlenmeyi düşünün gençlerimize maddi destek sağlaması adına faizsiz evlilik kredisi verilmektedir.

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen aşağıdaki şartlar dâhilinde faizsiz evlilik kredisi verilmektedir. Buna göre;

  • Evlenecek olan çiftlerimiz 18-24 yaş arasında olmalı.
  • Türk Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olmak.
  • Maddi imkânsızlıklar nedeniyle evlenemeyecek durumda olmak.

Tüm bu kriterleri sağlamış olan bay bayan her Türk vatandaşı devlet destekli faizsiz evlilik kredisinde faydalanabilmektedir. Bakanlığın belirlemiş olduğu şartları sağlayan her vatandaşımıza faizsiz 1 yıl geri ödemeksizin 10.000 TL evlilik kredisi devletimiz tarafından verilecektir. Kredinin toplamda geri ödeme süresi 4 yıl ile sınırlandırılmış olup verilecek olan kredi kamu bankası aracılığı ile vatandaşlara ulaştırılacaktır. Ayrıca evlenip ilk yıl çocuk sahibi olan ailelerin evlilik kredisi 1 yıl ötelenebilecektir.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir diğer detay ise, üniversite mezunu olan vatandaşlarımız için yaş aralığı 26 yaşına kadar uzatılmıştır. Evlenecek olan çiftlerimizden herhangi biri yetim veya devlet yurtlarında kalmış ise, kredinin geri ödemesi yine bakanlık tarafından en az 2 yıl olarak ötelenmek şartıyla 4 yılda geri ödenmesi istenecektir.

Evlilik kredisi bankalar aracılığı ile verileceği için evlenmeyi düşünen çiftlerimiz başvuru için bankaların şubelerini kullanmaları gerekecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önderliğinde Maliye ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da destekleri ile vatandaşlarımızın sosyal yaşam standartlarının arttırılması devletimiz eliyle planlanmıştır.

19 MART 2015 ÇEYİZ DESTEĞİ HABERİ HAKKINDA

Hükümet son bombayı patlattı 5.000 liralık çeyiz yardımı yolda. Haberin detayı için 19 mart saat 20,00 i bekleyin açıklıyoruz.

Açıklama:

Öncelikle 27 yaş sınırını  açıklayalım.

Bankada ilk önce çeyiz hesabı açılmalı 3 yıl düzenli olarak bu hesaba birikim yapılmalı.

Biriktirdiğiniz bu paraya 3 yıl sonunda evleneceğiniz zaman 5000 lirada devlet yardımı yapılacak.

Bu yardım miktarının rakamı 15.000 liraya kadar da çıkabilecek.

Bu birikim hesabını yani çeyiz hesabını erkeklerde açabilecek. Yani her iki tarafta ayrı ayrı yardım alabilecek.

Daha detaylı bilgileri açıklamalar geldikçe buradan yazacağız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.