"Enter"a basıp içeriğe geçin

Emlak Vergisi Ödemeleri Bonus’la Çok Kolay!

Emlak Vergisi Ödemeleri Bonus’la Çok Kolay!
Emlak vergisi kanunu gereği arazi, arsa ve bina sahiplerinin emlak statüsündeki taşınmazları için her sene ödemesi gereken emlak vergisi ödemeleri Bonus’la çok kolay.


Emlak vergisi ödemesi işleminizde Bonus’un taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilir, ödemenizi Garanti İnternet Şubesini kullanarak hızlıca yapabilirsiniz.İnternetten emlak vergisi ödeme işleminizi Bireysel İnternet Şubesi Ödemeler menüsünde yer alan Devlet/Vergi adımından gerçekleştirebilir, ödemenizi Bonus’a özel fırsatlarla tamamlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Emlak vergisi ödemeleri hangi tarihler arasında yapılır?

Emlak vergisi ödeme tarihleri, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından her yıl yayımlanan vergi takviminde belirtilmektedir. Her yıl, iki eşit taksit halinde ödenmesi gereken konut vergisinin ilk taksiti Mart-Mayıs ayları arasında, ikinci taksiti ise Kasım ayında ödenmektedir. İstenildiği takdirde, konut vergisi borcunun tümü ilk taksit döneminde ya da daha önce ödenebilir.

Emlak vergisi miktarı neye göre belirlenir?

Emlak vergisi miktarı, taşınmazların bulunduğu konuma ve sahip oldukları mali değere göre belirlenmektedir.

Emlak vergisini geciktirme ya da ödememenin cezai yaptırımı nedir?

Emlak vergisi ödemesini geciktiren ya da ödemeyen mükellefler, ödemedikleri her emlak vergisi taksiti için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme cezası ödemek zorundadırlar. Ev vergisi borcu için aylık %1,9 gecikme faizi uygulanır.

Emlak vergisi muafiyeti nedir, kimler yararlanabilir?

-200 metrekareyi geçmeyen tek bir konuta sahip olanlar

 • Emekliler
 • Herhangi bir geliri olmayanlar

Gaziler

 • Şehit yakınları
 • Dul ve yetimler emlak vergisi ödemesinden muaftırlar.

Bonus’la emlak vergisini nasıl öderim, avantajları nedir?

Garanti Bankası İnternet şubesine giriş yaparak Ödemeler sekmesinden Devlet/Vergi adımını seçin. Açılan sayfada yer alan menüden Vergi seçeneğine tıklayın. Kendi adınıza ya da başkası adına ödeme yapmak istiyorsanız istediğiniz ödeme şeklini seçtikten sonra listeden vergi türünü seçerek emlak vergisi ödeme işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, emlak vergisi borç sorgulama işleminizi de internet şubemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi ödemenizi internetten yaparak hem zamandan hem de vergi dairesi için harcayacağınız ulaşım ve diğer masraflardan tasarruf edersiniz.

Kampanya Detayları:

 • Kampanya 4 Mayıs – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Belediye- Kamu hizmetleri alanında faaliyet gösteren işyerlerinde 100 TL ve üzeri peşin ödemelerde geçerlidir.
 • Kampanyadan yararlanmak için müşterilerin ödeme yapmadan önce katılım SMS’i göndermeleri gerekmektedir.
 • “VERGİ” yazarak 3340’a SMS gönderen müşterilerin emlak ve çevre temizlik vergileri ücretsiz olarak 3 taksitte ekstrelerine yansıtılacaktır.
 • Kampanyaya katılmadan önce yapılan vergi ödemeleri kampanyaya dahil değildir.
 • Taksitli işlemler kampanyaya dahil değildir.
 • Kampanya belediyelerde bulunan tüm banka POS’larında yapılan işlemlerde geçerlidir.
 • Kampanyaya tüm Garanti Bonus’lar, Flexi, Money Bonus, Miles&Smiles MasterCard ve ticari kartlar dahildir.
 • Bonus Genç, Bonus Flexi ve American Express Card kampanyaya dahil değildir.
 • Kampanyaya sanal POS ve sanal kart ile yapılan işlemler de dahildir.
 • Emlak vergisi ödemeleri müşterinin oturduğu ilçenin belediyesi tarafından tahsil edilmektedir. Bağlı bulunulan belediyenin internet sayfası varsa, bu internet sayfası üzerinden online olarak da ödeme yapılabilir.
 • Flexi Card’lıların kampanyadan yararlanabilmesi için önce “EVET BELEDİYE” yazıp bir boşluk bırakıp kartlarının son 6 hanesini 3340’a göndermeleri gerekmektedir. Flexi’lilerin kampanya katılım iptalleri için “iPTAL BELEDİYE” yazıp kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 3340’a göndermeleri gerekmektedir.
 • İşlemin yapıldığı tarihle ekstre kesim tarihi aynı ise ya da kısa mesaj ekstre kesim tarihinden sonra gönderilirse taksitlendirme yapılmayacaktır.
 • Kampanyaya Deniz Bonus, TEB Bonus, ABank Bonus, Tekstilbank Bonus ticari kartlar ve Fibabanka Bonus ticari kartlar dahildir. Kampanyaya Şekerbank Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card, Burgan Bonus, PTT Bonus, Tekstilbank Bonus, Fibabanka Bonus, Deniz Bonus ticari kartlar, TEB Bonus ticari kartlar, Şekerbank ticari kartlar, ING Bonus ticari kartlar, Burgan Bonus ticari kartlar dahil değildir. Kampanyaya katılım için harcamadan önce “VERGİ” yazıp; Garanti Bonus sahipleri 3340’a, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, ABank Bonus sahipleri 4055’e, Tekstilbank Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir. Fibabanka Bonus için SMS ile katılım gerekmemektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir