"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fon Hesabı Ne İşe Yarar?

Bankalar, müşterilerinin birikimlerine ve bankada bulunan diğer mevduatlarına daha fazla kazanç sağlama adına çeşitli fon alımı yapmaktadır. Bankanın gerek müşterisinin kendi uygulamasına gerekse de müşterinin vermiş olduğu otomatik talimat üzerine çeşitli fonlardan alım yaparak kazanç sağlamaktadır. Bir bankanın fon alımı yapabilmesi adına fon hesabı açılması gerekmektedir.

Fon hesabı ne işe yarar, diyen banka müşterileri için vadesiz mevduat hesaplarında bulunan Türk Liralarının enflasyon karşısında değer kaybetmeme ve mevcut paranın yerinde saymaması için fon alımı yaparak değer kazanmasına yardımcı olmaktadır.

İş bu bağlamda fon hesabının açılması müşterinin birikimine kazanç sağlama adına bankanın çeşitli kanalları sayesinde açılan bir hesaptır.

Fon hesapları sadece TL üzerinden değil aynı zamanda çeşitli döviz ve altın ürünleri üzerinden de açılabilmektedir. Her bankanın kendine has uygulamaları bulunmasından dolayı fon hesabını TL haricinde döviz veya altın üzerinde açmak isteyenler ilk olarak bankanın bu şekilde fon hesaplarının bulunup bulunmadığının araştırmasını yapmaları gerekmektedir. Böylece elinde bulunan birikimlerinin arttırılmasına yardımcı olabilirler. Fon hesabı açabilmek için bankanın şubeleri, telefon ve internet bankacılığı gibi platformları kullanılabilir. Fon hesabı açtırmak için banka şubelerini tercih edecek olan banka müşterileri banka içerisinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile görüşmeleri yeterlidir. Bu hizmet kanalı dışında fon hesabı açmak isteyen banka müşterileri sesli kayıt sistemi üzerinden telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

Fon hesabı ne işe yarar sorusu ile devam ettiğimiz makalemizde fon hesabı açmak isteyen banka müşterilerin kullanabileceği son platform kendi internet bankacılığı hesabıdır. İnternet bankacılığı menüsün de yer alan yatırım ürünleri arasında yer alan fon hesabı açma işlemini kullanmak suretiyle işlemler gerçekleştirilebilir. Açılan herhangi bir fon hesabının takibi adına bankalara otomatik fon alımı direktifi verilmek suretiyle tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Böylece herhangi bir şekilde elinizde bulunan paranın sürekli olarak değer kazanması sağlanmış olur. Çalışmış olduğunuz banka üzerinden hemen bir fon hesabı açıp bu fırsatları yakalayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.