"Enter"a basıp içeriğe geçin

İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

Türkiye de finans sektöründe hizmet veren bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına bankacılık faaliyetlerindeki çeşitliliğini arttırmaktadır. Özellikle vadesiz hesaplarda bulunan paraların değerlendirilmesi noktasında müşterilerine fon alım satımı gibi işlemlerine izin vermekte ve çok ciddi kazançlar sağlamaktadırlar. Banka hesaplarında bulunan paraların değerlendirilmesi noktasında en çok tercih edilen bankacılık işlemleri arasında yer alan fon alımı için birçok banka müşterisi adına otomatik işlem gerçekleştirmektedir.

Ülkemizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlar arasında adı her zaman ilk sırada yer alan İş Bankasıotomatik fon alımı işlemini gerçekleştirmektedir.

Banka müşterilerine daha fazla kazanç sağlama adına gerçekleştirilen bir bankacılık ürünü olan fon alımı birçok banka tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fon alımı ile ilgili olarak İş Bankası otomatik fonalımı nedir? Bankalar birçok bankacılık işlemini müşterilerinin vermiş olduğu direktifler neticesinde hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaktadırlar. Bu bağlamda bankadaki parasını değerlendirmek isteyen İş Bankası müşterileri bankanın belirleyeceği sistem doğrultusunda otomatik fon alımı talimatını verebilir. Bu talimatın verilmesinden sonra İş Bankası bünyesinde bulunan çeşitli isimler adı altında yer alan fonlardan alarak en fazla 45 günlük vadeler ile değerlendirmektedir. İş Bankası banka müşterilerinin fon hesaplarında en az 20 TL en fazla da 80.000 TL talimatı verebilmelerini sağlamaktadır.

İş Bankası otomatik fon alımı noktasında bankanın kullanmış olduğu fonlar ise şunlardır. En çok kullanılan Para Piyasası Fonu, Kumbara Fonu, TEMA Değişken Fonu, Privla Hisse ve Değişken Fonu vb. isimler adı altında yer alan fonlardır. Özellikle çocuk müşterilerinin de fon hesaplarından faydalanabilmesi adına sunmuş olduğu kumbara fonu çok fazla tercih edilenler arasında yer alır. Peki, İş Bankası otomatik fon alımı talimatı nasıl verilmektedir, diyenler için çeşitli hizmet kanalları bulunmaktadır. Buna göre banka müşterileri banka şubeleri, telefon ve internet bankacılığı aracılığı ile otomatik fon alımı talimatı verebilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.