"Enter"a basıp içeriğe geçin

İş Yeri Ekipman Kredisi Nasıl Alınır?

Firma ve işletme olarak çeşitli alanlarda faaliyet gösteren, üretim yapan veya hizmet desteği sunan kuruluşlara gerekli destek verilmektedir. Verilen desteklerin büyük bir kısmı devlet eliyle yapılabildiği gibi aynı zamanda çeşitli özel bankalar aracılığı ile de verilmektedir. Bu bağlamda işyerinin ihtiyacı doğrultusunda ekipman desteği isteyen vatandaşlarımız için işyeri ekipman kredisiverilmektedir. Bu kredi ürünü devlet eliyle KOSGEB gibi kuruluşlar tarafından verildiği gibi aynı zamanda özel bankalar aracılığı ile de verilebilmektedir.

KOSGEB bünyesinden verilen ekipman desteği genellikle faizsiz ve hibe kredi olarak verilmektedir.

İşyeri ekipman kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtı ile ilgili KOSGEB aracılığı ile bu kredi ürününü kullanmak isteyenler belirli eğitim ve proje aşamalarından geçmesi gerekmektedir. Verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan vatandaşlarımız gerçekleştirmek istedikleri iş ile ilgili projeleri KOSGEBbünyesine sunar. Değerlendirmeye alınan projeler uygun görülmesi durumunda iş kurmak veya var olan müessese için gerekli olan ekipman desteği kredisiverilir. Kredi desteğini alan firmalar sürekli KOSGEB takibinde olacağından yapılacak olan ticari faaliyetlerin usulüne uygun olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. İşyeri ekipman desteğini devlet desteği dışındaki kurumlardan alacak olanlar ise herhangi bir şekilde böyle bir durum ile karşı karşıya kalmaları söz konusu değildir.

İşyeri ekipman kredisi başvurusunu özel bankalar aracılığı ile yapacak olan firma sahipleri kredinin değerlendirilmesi sırasında belirli şartlara zorlanılmamaktadır. Krediyi kullanan firmalar sadece kredinin ödeme vadesinde taksitleri yatırması yeterlidir. Kredi başvurusu için tercih edilecek olan yerler banka şubeleridir. Banka şubelerinde yer alan ticari müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile ilgili talep iletilip firmanın ihtiyacı olan ekipmanlar sıralanır. Ekipman ihtiyacına yönelik olarak bankanın müşteriye sunacağı kredi miktarı belirlenip işyeri sahibine kredi miktarı yeterli olması durumunda ödeme vadesi banka ile müşteri arasında aylık, 3, 6 ve 12 aylık vadelerde geri ödemesi talep edilir. Ekipman kredileri genellikle 60 ay ile sınırlandırılmakta olup kredinin limitine göre 12, 24, 36 ve 60 ay olarak bankalar tarafından sunulur.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir