"Enter"a basıp içeriğe geçin

Netflix dizisi Atiye’nin 2. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix Hakan Muhafız ile Türk pazarına girdikten sonra ikinci dizi olarak Atiye ile yayın hayatına devam ediyor. Afişi görücüye çıktıktan sonra birçok kişi tarafından merak edilen Atiye daha yayına girmeden popüler hale geldi. Konusu ile dikkat çeken Atiye’nin ilk sezonu 27 Aralık 2019’da izlenime sunuldu.
Dizinin başrol oyuncusu Beren Saat İstanbul’da yaşayan ve hayatı boyunca belirli bir sembolü çizen ressamı canlandırıyor. Atiye çizdiği sembolün Göbeklitepe’de arkeolojik kazılar sonucunda bulunması üzerine bir yolculuğa çıkar. Bölgedeki kazıdan sorumlu arkeolog Erhan Atiye’nin hayatını değişterecek sembolü bulmuştur.Antik tapınakta geçmişini aramaya karar veren Atiye’ye Erhan eşlik edecektir. Bu yolculukta birçok olayla karşılaşan Atiye kendi geçmişiyle yüzleşir.
İzlenime sunulduğu günden itibaren ilgi gören dizinin hayranları ikinci sezonun ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Atiye dizisinin 2. sezonu ne zaman yayınlanacak sorusu henüz Netflix tarafından cevaplanmadı. Atiye’nin 2. sezonunun eylül ayında yayına girmesi düşünülüyor. Henüz 2. sezonunun tarihi net değilken Netflix’den müjdeli haber geldi. Netflix Atiye’nin final sezonu olması planlanan 3. sezonunun onayını verdiğini duyurdu.
Şengül Boybaş tarafından yazılan ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, özel güçleri olan Atiye’nin sürükleyici ve gizemli hikayesini anlatıyor.
Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun gibi isimleri kadrosunda barındıran dizinin çekimleri İstanbul, Göbeklitepe, Nemrut dağı gibi farklı rotalarda yapıldı.
Hakan Muhafız’dan sonra Netflix’in ikinci dizisi olan Atiye dünya çapında 2019 yılının en çok izlenen dizisi olmayı başardı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir